XII Dni Prokocimia

Tradycyjnie, już po raz 12., 10 października br. w naszej szkole zostały przeprowadzone obchody Dni Prokocimia. Odbyły się one pod hasłem „Sportowa podróż po zdrowie” i zostały połączone ze ślubowaniem klas I.

Uroczyste rozpoczęcie zainaugurowało  przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów SP61, któremu, w tej jakże ważnej chwili,  towarzyszyły zarówno wielkie emocje dzieci, jak i ogromne wzruszenie ich rodziców.

Licznie przybyli goście mieli możność, po części oficjalnej, obejrzenia wystawy prac konkursu fotograficznego „Mój Prokocim”, pokazu zdjęć z zawodów i imprez sportowych, prezentacji multimedialnej związanej ze sportem, zdrowiem, zwiedzenia Izby Pamięci,  czy zapoznania się z  kronikami szkolnymi. Na uczniów czekał szeroki wachlarz atrakcyjnych zajęć.

Harcerze Szczepu „Gwieździsty” przygotowali stanowiska związane ze zdrowym trybem życia i udzielaniem pierwszej pomocy, które spełniły doskonale swoją rolę-dzieci bawiąc się nabywały ważnych w ich codziennym życiu umiejętności. Pogłębiały również swoją wiedzę, często przy pomocy rodziców,

podczas  rozwiązywania przygotowanych dla nich haseł rebusów i krzyżówek związanych ze zdrowym trybem życia.

Amatorzy sportu mogli rozegrać turniej piłkarzyków bądź malować czy wyklejać postać ulubionego sportowca. Dużym zainteresowaniem dziewcząt cieszyło się również stanowisko, przy którym malowano na ich twarzach  kwiaty i zwierzątka. Dzieci  brały też aktywny udział w grach i zabawach planszowych.

Ukoronowaniem ich działań było uczestnictwo w loteryjce fantowej i otrzymanie atrakcyjnych wygranych przedmiotów oraz smacznego jabłka.

Usatysfakcjonowani uczniowie, ich rodzice i zaproszeni goście opuścili szkołę wpisując wiele pochlebnych opinii w Księdze Pamiątkowej Szkoły.