BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu „BohaterON w Twojej Szkole”.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt BohaterON w Twojej Szkole składał się z dwóch części: z lekcji tematycznej przeprowadzonej przez nauczyciela i  wykonania i napisania pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Uczniowie z  klas IV- VIII na lekcjach języka polskiego i historii omawiali wraz z nauczycielami zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego i heroizmu ludzi biorących w nim udział. Następnie wykonywali kartki, pisali listy do Powstańców.

IMG_20191018_082415 IMG_20191025_120615