BRYGADA 112

W dniu 3 października 2017 roku do naszej szkoły przyjechała brygada 112. Uczniowie z klas 3C i 3D dowiedzieli się wszystkiego o pracy operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego 112.

Co to jest 112?

Numer 112 jest jednolitym numerem alarmowym obowiązujących na terenie całej Unii Europejskiej, dla telefonów stacjonarnych i komórkowych. Numer jest bezpłatny, można dzwonić zawsze, nawet bez karty SIM i środków na koncie!

Do czego służy?

Wszystkie zgłoszenia są przyjmowane przez operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego którzy powiadamiają Straż Pożarną, pogotowie ratunkowe, Policje i inne służby.

Kiedy dzwonić?

Zagrożenie zdrowia, życia, mienia na przykład: pożary, kradzieże, wypadki drogowe, uszkodzenia ciała.

Jak prawidłowo zrobić zgłoszenie?

Bardzo ważne jest prawidłowe zrobienie zgłoszenia z podaniem wszystkich ważnych informacji:

• Gdzie się znajdujesz – adres lub koło jakiego charakterystyczne miejsca się znajdujesz.
  • Co się stało.
  • Imię i nazwisko osoby zgłaszającej wydarzenie.
  • Dodatkowo trzeba odpowiadać na pytania operatora i wykonywać jego polecenia.

Jak wyglądało szkolenie?

Dzwoniliśmy na specjalny numer alarmowy i podawaliśmy przykłady  zdarzeń: kradzież, zalanie domu, pożar.

Nauczyliśmy się jak zrobić zgłoszenie i  jakie informacje przekazać.

WAŻNE: NIGDY nie dzwonimy dla zabawy lub z błahych powodów!

Gustaw Wójcik kl. III d

????????????????????????????????????