CO SŁYCHAĆ W KL. IIC?

WARSZTATY W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

Klasa II c uczestniczyła w grudniu w warsztatach w Muzeum Etnograficznym. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądały kiedyś Święta Bożego Narodzenia, jak wyglądały tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w polskich domach oraz mogli sami zrobić ozdobę o nazwie „Światy”, którą wykonali z opłatków.

KLASOWA WIGILIJKA KLASY IIc

Dwa tygodnie później wspólnie z panią Beatą, dzieci przygotowały w swojej klasie stół przed spotkaniem wigilijnym. Śmiechom nie było końca przy ozdabianiu pierniczków i pomarańczy. Uczniowie mogli wykazać się kreatywnością w przystrojeniu świątecznego stołu i stroików. Potem było wspólne śpiewanie kolęd i łamanie się opłatkiem wraz z pięknymi życzeniami. „Bardzo podobała nam się ta wspólna wigilia”, mówili uczniowie. Do Siego  Roku.

User comments