DNI OTWARTE

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 61

W dniu 25 lutego 2016 roku nasza szkoła zorganizowała dla przedszkolaków – przyszłych uczniów  i ich rodziców Dzień Otwarty.  W sali gimnastycznej  przywitała gości pani dyrektor Urszuli Banaś. Następnie dzieci obejrzały  spektakl w wykonaniu uczniów klas 3. pt. „Rymowany zwierzyniec” przygotowany pod kierunkiem pani Jadwigi Drużkowskiej, Marleny Knapik i Doroty Pazdan. Aktorzy wcielili się w postacie różnych zwierząt pięknie recytując wiersze Jana Brzechwy, śpiewając piosenki i tańcząc w rytm muzyki. Ich występ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i aplauzem  widowni.

Kolejne atrakcje już czekały na dzieci -były to zajęcia w salach, po których oprowadzali przewodnicy. Podzielone na grupy,  z przypiętymi znaczkami identyfikacyjnymi:  słoniem, małpką, żółwiem, misiem i czaplą, uczestniczyły w różnorodnych ćwiczeniach :muzycznych,  taneczno-ruchowych, polonistyczno- teatralnych, komputerowych i językowych. Uczyły się m.in. grać na bum bum rurkach,śpiewać piosenki o słoniach i wykonywać zadania informatyczne. Wykazały się również dużą sprawnością fizyczną przeskakując przez plotki,chodząc po linie i tańcząc do muzyki. Dzięki materiałom plastycznym i prezentacji poznały zwroty i wyrażenia z języka angielskiego i niemieckiego. Swoje umiejętności teatralne ujawniły utożsamiając się z bohaterami wcześniej oglądanej bajki-przedstawiając historię czapli, ryb i raka. Dużo radości  sprawiało im wykonywanie kukiełek  zwierząt, z którymi występowały w teatrzyku.

Między zajęciami dzieci z rodzicami zwiedzali sale lekcyjne, Izbę Pamięci oraz mieli możliwość oglądnięcia kącika bibliotecznego , w którym były  udostępnione książki dostosowane do każdego poziomu edukacyjnego.

Przedszkolacy, po pełnym wrażeń spotkaniu, niosąc otrzymane rysunki i kukiełki, z zadowoleniem opuszczali szkołę.

DSC_0710 DSC_0711 DSC_0726 DSC_0864 DSC_0884 DSC_0930