DZIEŃ OTWARTY

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 61

Już kolejny raz, 2 marca 2017 roku, nasza szkoła  zorganizowała Dzień Otwarty pod hasłem „Spacerem po Krakowie” dla przyszłych uczniów – przedszkolaków i ich rodziców.

Dla licznie przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. Uczniowie klas 3 wystąpili w przedstawieniu pt. „Bajka o smoku Wawelskim”, wykazując się doskonałą grą aktorską, znajomością pięknie zaśpiewanych piosenek, recytacją wierszy związanych tematycznie z naszym miastem oraz brawurowo wykonanym tańcem -”krakowiakiem”. Scenografia i stroje dzieci, w tym groźnie wyglądającego lajkonika, nadawały niezapomniany koloryt temu barwnemu widowisku, które zyskało wielki aplauz widzów.

Dużym zainteresowaniem  dzieci cieszyły się  zajęcia w salach, po których oprowadzali przewodnicy. Podzielone na grupy,  z przypiętymi znaczkami identyfikacyjnymi: Wawel, Barbakan, Ratusz, Sukiennice, kościół Mariacki,  uczestniczyły w ćwiczeniach: muzycznych, ruchowych, polonistyczno- teatralnych, komputerowych i językowych. Uczyły się m.in. grać na instrumentach, dzięki prezentacji „Wawel znany i nieznany”, „Historia Lajkonika”pogłębiły swoją wiedzę o Krakowie, jego historii, architekturze i muzyce.

Zaciekawienie przedszkolaków wzbudziły prezentowane oryginalne stroje krakowskie, które mogli nie tylko oglądnąć, ale też ubrać, wcielając się w różne postacie. Prym wodził „lajkonik”, który wraz z dziećmi
i rodzicami poprowadził swój orszak tańcząc w rytm muzyki do piosenki „Hej, na krakowskim Rynku”. Rodzice otrzymali niespodzianki – naklejki, a dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami plastycznymi, wykonując kolorowanki. Wszyscy uczestnicy zapewnili sobie szczęście  po dotknięciu każdego z nich buławą  przez lajkonika.

Przedszkolacy mogli zapoznać się z nowościami czytelniczymi szkoły zakupionymi z dotacji Narodowego Programu Czytelnictwa i projektu  „Książki naszych marzeń”znajdującymi się w „Kąciku bibliotecznym”, Izbą Pamięci, w której prezentowane były dokumenty dotyczące historii szkoły i prezentacją multimedialną informującą o aktualnych wydarzeniach dziejących się w szkole, jej ofercie edukacyjnej. Zwiedzili również różne sale lekcyjne, które wzbudziły ich zainteresowanie.

Po pełnym emocji dniu  przyszli uczniowie opuścili szkołę  zadowoleni, a ich rodzice wyrazili swoją opinię dokonując wielu pozytywnych wpisów w  Księdze Pamiątkowej.

/M. Bigaj/

DSC_0881 DSC_0891 DSC_0901 DSC_0904 DSC_0912 DSC_0917 DSC_0927 DSC_0929 DSC_0939 DSC_0944 DSC_0945 DSC_0949 DSC_0954 DSC_0965 DSC_0971 DSC_0979 DSC_0980 DSC_0982