DZIEŃ ZDROWIA

Po raz kolejny –  7 kwietnia 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowia.

W tym roku wszystkie klasy miały za zadanie przygotowanie zdrowego śniadania składającego się z kanapek, past, szaszłyków, koreczków, surowych warzyw, soków owocowych i wody. Nad menu pracowaliśmy indywidualnie, w parach bądź w grupach, niektóre klasy zasiadały do wspólnego stołu pełnego zdrowych produktów.

Następnie w zespołach przygotowywaliśmy plakaty zachęcające do zdrowego stylu życia lub ukazujące aktualną piramidę zdrowia, w której obok ruchu i spożywanej wody w ilości ok. 2 litrów dziennie, najwięcej powinno się spożywać warzyw i owoców (owoce powinny stanowić ok. ¼ tej grupy, ponieważ zawierają fruktozę).

Na koniec cała szkolna społeczność obejrzała krótką inscenizację „Smacznego, kolego” i prezentację multimedialną o  produktach spożywczych i witaminach propagującą zdrowy styl życia przygotowaną przez Panią Jadwigę Drużkowską i MSU. Do inscenizacji włączyły się z piosenką  klasa IIIb oraz IIIc.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody w konkursie „Zdrowie na talerzu”.

Obchodom Dnia Zdrowia towarzyszyła wystawa gier planszowych propagujących zdrowy styl życia przygotowanych w  ramach projektu przez klasy piąte.

DSC_0115 DSC_0120 DSC_0121 DSC_0122 DSC_0123 DSC_0127 DSC_0131 DSC_0135 DSC_0151 DSC_0152