EKO-INICJATYWY

Chcieliśmy poinformować, że nasza szkoła bardzo chętnie bierze udział w akcjach promujących ekologię.  W tym roku szkolnym udało nam się otrzymać z Zarządu Zieleni Miejskiej kompostownik i  tunel foliowy .

Dzięki Państwa wsparciu finansowemu i zbiórce pieniędzy na kolejną akcję „Rośliny kontra smog” udało nam się zebrać  212 zł. Z tej kwoty 105 zł zostało wpłacone na kampanię „Rośliny kontra smog” (kampania zakończyła się sukcesem, czekamy na listę szkół, która zostanie obdarowana roślinami pochłaniającymi pył). Pozostałe pieniądze w wysokości  107 zł przeznaczyliśmy na zakup ziemi ogrodniczej dla roślin wysianych w tunelu.

We wtorek 16 maja uczennice klasy VIb wysiały rzodkiewki, szczypiorek i bazylię. Teraz musimy tylko podlewać, plewić i czekać na plony.