IA W MUZEUM

Pomimo deszczu, pomimo wiatru wyruszyliśmy na naszą pierwszą  wycieczkę. 4 października klasa Ia odwiedziła Muzeum Narodowe, dokładnie jego oddział Pałac Biskupa Erazma Ciołka.  Braliśmy udział w interesujących warsztatach edukacyjnych pt. Jakie zwierzęta kryją się w zakamarkach obrazów i rzeźb.  Bardzo sympatyczny pan przewodnik wręczył nam deseczkę, kartkę i ołówek. Dostaliśmy zadanie do wykonania: znaleźć fantastyczne stwory ukryte w obrazach. Każdy z nas musiał wykazać się nie lada spostrzegawczością. W poszczególnych salach muzealnych szukaliśmy gryfów, smoków i lwów.  Zwiedzaliśmy wystawę, słuchaliśmy legend,  zadawaliśmy pytania, rysowaliśmy własne stwory. Nasze spotkanie z kulturą było nietypowe. A nasz aktywny udział w lekcji muzealnej sprawił, że mamy ochotę częściej odwiedzać muzeum.

m3 m4 m5 m2