IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

W tym roku w naszej szkole maj jest miesiącem popularyzowania zdrowego stylu życia i sportu. Oprócz akcji „Rowerowy Maj” i wielu sportowych wycieczek nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali dzieciom z klas I-III imprezę przypominającą prawdziwe Igrzyska Olimpijskie.

Sportowe zmagania rozpoczęły się ceremonią otwarcia, która zawierała najważniejsze elementy prawdziwych igrzysk. Po części oficjalnej i fantastycznie przygotowanej przez dziewczynki z klasy IIIa rozgrzewce przeszliśmy do rywalizacji w poszczególnych konkurencjach: rzut woreczkiem na odległość,  tor przeszkód, bieg przez płotki, skok w dal, biegi sprinterski i sztafetowy.

Dla nas wyniki nie były najważniejsze.  I choć taka formuła rywalizacji jest dla nas świetną formą wstępnej diagnozy talentu sportowego doceniamy wkład i starania wszystkich uczniów, rywalizujących na miarę swoich możliwości.

Podczas ceremonii zakończenia Pani Dyrektor nawiązała do sportowych tradycji szkoły.

Pielęgnując ideę olimpizmu i myśli przewodniej Pierre de Coubertin’a podkreślamy, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami!

IMG-3092 IMG-3056 IMG-3040 IMG-3306 image000000 (1) image000000 IMG-3247 IMG-3246 IMG-3139