II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ DLA KL. I – III

„Dzisiaj wielka jest rocznica –

Jedenasty listopada!..

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

Hołd wdzięczności Polska składa.”

Wiszniewski

Uczniowie klas I-III włączyli się w składanie hołdu – pięknie wyśpiewali swoją wdzięczność biorąc udział w II Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez naszą szkołę.

Mogliśmy usłyszeć pieśni tradycyjne, dawne i współczesne w różnych aranżacjach, pięknie przygotowane i wyśpiewane przez uczestników konkursu. Nie jednemu widzowi łza zakręciła się w oku. Nerwowe oczekiwanie na wyniki (podczas obrad jury) umilił występ przedszkolaków z pobliskiego Przedszkola Bajkowo, którzy zaśpiewali i wyrecytowali wiersze o tematyce patriotycznej.

Nasi uczniowie osiągnęli sukces – I miejsce Ex aequo zajęli: Kalina Piątek kl. I a i Antoni Damian kl. II c. Wszyscy teraz mogą powtórzyć za tekstem piosenki: „ Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła, to polski dom, polska szkoła.”

WYNIKI KONKURSU

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Jury przyznało:

I miejsce ex aequo – Kalina Piątek Szkoła Podstawowa nr 61

Antoni Damian Szkoła Podstawowa nr 61