MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„ NA ŚCIEŻKACH FANTASY”

W dniu 12 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Tematem konkursu  była fantastyka. Na konkurs zostały zaproszone szkoły podstawowe z dzielnicy Podgórze. W  konkursie wzięło udział 16 uczniów z czterech szkół podstawowych ( SP  111, SP 117, ZSP nr 11, SP nr 61)

Recytację oceniało jury w składzie:  pani Kinga Garlicka teatrolog pracownik MDK im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie, pan Jarosław Czechowicz nauczyciel języka polskiego,  pani Urszula Banaś dyrektor SP nr 61. Jury oceniało dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy pani Aneta Polczyk i pani Joanna Szczepanik

W klimat konkursu wprowadziła uczestników  prezentacja multimedialna na temat fantastyki.

Następnie dzieci w kolejności wcześniej wylosowanej  recytowały przygotowane fragmenty prozy. Jury oceniało dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Na zakończenie konkursu uczniowie klasy siódmej SP nr 61 przedstawili inscenizację II części Dziadów Adama Mickiewicza. Było to poruszające i przepełnione emocjami  doświadczenie zarówno dla wykonawców jak i zaproszonych gości.

Po  przedstawieniu  zostały laureatom wręczone nagrody oraz dyplomy. Jury przyznało 3 miejsca i dwa wyróżnienia.  Cieszymy się, bo duża część z nich przypadła uczestnikom z naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Ola Kogut z kl.7B, trzecie Hania Tchórz również z 7B, a wyróżnienie  Kornelia Mrzygód z 5A. Gratulujemy!!!

20171212_102618 20171212_115401