PIKNIK RODZINNY – ZAPROSZENIE

2 czerwca uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym, corocznej imprezie zorganizowanej dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Tegoroczny Piknik był imprezą wyjątkową, ponieważ w ramach podsumowania naszego projektu „Kreowanie nowej jakości szkoły…”, wyruszyliśmy w przedwakacyjną podróż po Europie:). Niezwykłą atrakcją było przedstawienie przygotowane wspólnie przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów, w którym razem z Bolkiem i Lolkiem przebyliśmy długą drogę przez Anglię, Francję, Rumunię i Włochy. Osoby, które odwiedziły naszą szkołę, mogły skosztować przysmaków gruzińskich, rozpoznać znane włoskie atrakcje turystyczne, nauczyć się pisać cyrylicą czy poćwiczyć wymowę angielskich i niemieckich słówek. W organizację imprezy bardzo zaangażowali się nasi szkolni obcokrajowcy, którzy mogli pochwalić się i zapoznać rówieśników ze swoją rodzimą kulturą. Zorganizowane zajęcia i zaangażowanie całej społeczności szkolnej z rodzinami w przebieg imprezy było bardzo budujące. Pozwala nam głośno stwierdzić, że praca zespołowa ma sens!

piknik Sp61