SETNE URODZINY NASZEJ SZKOŁY

Dzisiejsza data jest wyjątkowa. Równe sto lat temu rozpoczęła się historia naszej szkoły. 3 września 1920 roku o godz. 16.00 odbyła się uroczystość otwarcia szkoły na „Szutrach”. Szkoła otrzymała nr 61, imię Józefa Piłsudskiego i nazwę 5-klasowej Szkoły Powszechnej w Prokocimiu. Uroczystego poświęcenia dokonał pierwszy proboszcz parafii Prokocim ksiądz Wilhelm Gaczek. Pierwszym kierownikiem szkoły został Ludwik Kumala.

Z uwagi na pandemię, nie możemy obchodzić tego święta tak, jak planowaliśmy. Dzisiaj wszyscy uczciliśmy rocznicę pięknymi strojami galowymi i ciekawymi opowieściami w klasach o historii naszej stulatki.

Mamy nadzieję, że wiosną będziemy mogli uroczyście podsumować działania jubileuszowe, które będą miały miejsce w tym roku.

W przygotowaniu jest album jubileuszowy, który zobrazuje kompletną historię naszej placówki. Tymczasem prezentujemy album wydany z okazji 95lecia

SZKOŁA DAWNIEJ I DZIŚ