ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH, XIII DNI PROKOCIMIA

Tradycyjnie, już po raz 13-sty w naszej szkole zostały zorganizowane obchody Dni Prokocimia. Odbyły się one pod hasłem „Bezpiecznie w szkole” i zostały połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów.

15 października był dniem ważnym dla uczniów klas pierwszych, którzy we wrześniu przekroczyli progi naszej szkoły. Był to dla nich dzień pierwszego występu przed licznie zgromadzoną publicznością, a także ważny moment dla całej społeczności szkolnej, gdyż dzieci te stały się pełnoprawnymi uczniami SP nr 61. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pod tytułem „Jak Staś i Nel”. Były wiersze, śpiewy i tańce. Następnie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po której Pani Dyrektor Urszula Banaś i Pani Dyrektor Honorata Konopek dokonały uroczystego pasowania na ucznia. Po części oficjalnej, mali aktorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do klas.

Licznie przybyli goście mieli możliwość obejrzenia wystawy prac konkursu fotograficznego pt. „Urocze zakątki Prokocimia”, zwiedzenia Izby Pamięci, a także zapoznania się z kronikami szkolnymi.

Nawiązując do przewodniego tematu spotkania harcerze Szczepu „Gwieździsty” przygotowali dla dzieci terenową grę nt. bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie pogłębiali swoją wiedzę, podczas rozwiązywania przygotowanych dla nich haseł, rebusów i krzyżówek. Oglądali prezentację multimedialną „MegaMisja”, dzięki której poznali zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie. Amatorzy sportu mogli rozegrać turniej piłkarzyków i aktywnie spędzić czas na sali gimnastycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, przy którym kolorowymi farbkami malowano buzie. Ukoronowaniem działań było uczestnictwo w loteryjce fantowej i otrzymanie atrakcyjnych nagród.

Zadowoleni uczniowie, rodzice i zaproszeni goście opuszczali szkołę wpisując wiele pozytywnych opinii w Księdze Pamiątkowej Szkoły.

dsc_0429 dsc_0439 dsc_0443 dsc_0451 dsc_0458 dsc_0467 dsc_0479 dsc_0481 dsc_0494 dsc_0498 dsc_0505 dsc_0535