taniec.edu

14 grudnia klasy siódme wzięły udział w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury.

Cele projektu były następujące:

• Popularyzacja tańca współczesnego wśród młodzieży
  • Kształcenie odbiorców sztuki tanecznej
  • Oswajanie widzów z formą teatru tańca i tańca współczesnego
  • Uwrażliwianie młodzieży na sztukę
  • Zachęcanie uczniów do dyskusji i refleksji nad spektaklem
  • Rozbudzenie odwagi do wyrażania własnego zdania i próby samodzielnej interpretacji
  • Umożliwienie spotkania i rozmowy młodych odbiorców z artystami

W ramach projektu nasi uczniowie wzięli udział w wykładzie dotyczącym tańca współczesnego, obejrzeli spektakl „Makia” Grupy Wokół Centrum (kolektyw artystyczny działający w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego) w choreografii Agaty Moląg, tancerki: Marta Wołowiec, Monika Świeca. Następnie odbyła się ciekawa rozmowa pospektaklowa, która dała szansę uczniom na próbę samodzielnej analizy i interpretacji spektaklu.

Na koniec spotkania nasi uczniowie otrzymali certyfikat oraz pamiątkowe zdjęcia.

Zetknięcie się z tańcem współczesnym oraz formą teatru tańca było niezwykle ciekawym doświadczeniem, które z pewnością planujemy bardziej zgłębiać.

Więcej o projekcie taniec.edu: