WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI

Nasza reprezentacja składająca się z pocztów sztandarowych uczniów klas VII – VIII wraz z 10 tys. uczniów i nauczycielami z całej Małopolski wzięła udział w krakowskim marszu pt. „Widowisko dumy i radości”.

Przemarsz zorganizowano z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczął się na Wawelu, a zakończył w Parku Jordana, gdzie można było spotkać się i porozmawiać z Żołnierzami Niezłomnymi – Wacławem Szaconiem (polskim wojskowym, porucznikiem WP, członkiem Narodowej Organizacji Wojskowej i żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem powstania antykomunistycznego w Polsce) oraz majorem Stanisławem Szuro (żołnierzem AK i podziemia niepodległościowego, kiedyś skazanym na karę śmierci przez Juliana Haraschina).

Uczniowie i nauczyciele z całej Małopolski ucharakteryzowali postaci i przygotowali sceny związane z okresem walki o Niepodległą oraz tworzenia się II Rzeczpospolitej. Nieśli sztandary szkół, proporce i tablice z napisami, za co kochają Polskę.

20181021_120856