WYCIECZKA DO CARREFOURA

W dniu 04 czerwca nasza klasa tj. 3c  wybrała się na wycieczkę do Carrefoura, przy ulicy Zakopiańskiej w Krakowie.

Na miejscu zaopiekował się nami personel Supermarketu, który przygotował dla nas bardzo bogaty program.

Na początku mogliśmy zebrać z małych regałów przy kasach samoobsługowych, słodycze i  sami wszystko kasowaliśmy. Oczywiście później wszystko trzeba było poodkładać na miejsce.

Przeszliśmy do działu informacji i reklamacji w sklepie, gdzie każdy kopiował swoją „łapkę” i mógł ją zachować na pamiątkę.

Odgrywaliśmy również scenkę, w której nasza Pani była klientem, reklamującym zakupiony mikser a my pracownikami Carrefoura.

Wielką atrakcją były odwiedziny działu słodyczy. Każda para otrzymała koszyk na zakupy i wolno nam było wziąć z półek po 10 różnych towarów.

Po tym ustawiliśmy się w kolejce i każdy z nas samodzielnie kasował towary  z koszyczka, siedząc  przy prawdziwej kasie. To było duże przeżycie.

Następnie poszliśmy do piekarni, gdzie widzieliśmy jak piekarze mieszają i wyrabiają ciasto na chleb i bułeczki, a potem widzieliśmy prawdziwy piec, w którym pieczony jest chleb i inne pieczywo.

Stamtąd przeszliśmy do działu cukierniczego, gdzie w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu robiliśmy sami babeczki,  przygotowane dla naszej klasy do ozdobienia. W babeczkach był przepyszny krem śmietanowy, do którego każdy z nas dokładał świeże i pyszne owoce, według własnej fantazji.

Na koniec wolno nam było zjeść samodzielnie przygotowane smakołyki. Oczywiście poczęstowaliśmy tymi łakociami naszą Panią oraz pracowników Carrefoura, którzy to wszystko dla nas tak pięknie przygotowali.

Po małym poczęstunku zorganizowanym przez miłe Panie z Supermarketu, poszliśmy podziękować Panu Dyrektorowi Carrefoura za umożliwienie nam zobaczenia choćby małego fragmentu codziennego i praktycznego funkcjonowania olbrzymiego sklepu, do jakich z pewnością zalicza się odwiedzony przez nas Carrefour.

Każdy z nas mógł zasiąść za prawdziwym biurkiem dyrektorskim i zrobić sobie zdjęcie z Panem Dyrektorem.

Cała wycieczka była bardzo interesująca, zobaczyliśmy wiele ciekawych zawodów i bardzo dużo ciekawostek. Był to wspaniały dzień.