XIV DNI PROKOCIMIA

14 października br., tradycyjnie już po raz XIV, w naszej szkole  odbyły się  Dni Prokocimia.  W tym roku były szczególnie uroczyste, gdyż obchodziliśmy 650 lecie Dzielnicy Prokocim, Dzień Komisji Edukacji Narodowej  oraz ślubowanie klas pierwszych.

Obchody  zainaugurowało  przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów SP61, któremu, w tej jakże ważnej chwili,  towarzyszyły zarówno wielkie emocje dzieci, jak i ogromne wzruszenie ich rodziców.  Uczniowie klas pierwszych wraz ze szkolnym kołem teatralnym przygotowali program artystyczny  i zaprosili wszystkich przybyłych  do podróży pociągiem.

Licznie przybyli goście, po części oficjalnej,  mieli możliwość obejrzenia  wystawy prac konkursu fotograficznego „Mój Prokocim”, zwiedzenia Izby Pamięci,  czy zapoznania się z  kronikami szkolnymi. Na uczniów zaś czekał szeroki wachlarz atrakcyjnych zajęć.

Harcerze Szczepu „Gwieździsty” przygotowali zajęcia, podczas których dzieci, bawiąc się, poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy.  Uczniowie pogłębiali również swoją wiedzę podczas rozwiązywania przygotowanych dla nich zagadek logicznych. Brali też aktywny udział w grach i zabawach planszowych oraz zabawach w języku angielskim.

Amatorzy sportu mogli rozegrać turniej piłkarzyków  i zmierzyć się z przygotowanym przez nauczycieli WF torem przeszkód. Dużym zainteresowaniem  cieszyło się również stanowisko, przy którym malowano na  twarzach  kwiaty i zwierzątka.

Ukoronowaniem działań dzieci było ich uczestnictwo w loteryjce fantowej i otrzymanie atrakcyjnych nagród za wykonane zadania.

Usatysfakcjonowani uczniowie, ich rodzice i zaproszeni goście opuszczali szkołę, wpisując wiele pochlebnych opinii w Księdze Pamiątkowej Szkoły.

Autor: Joanna Ostrowska

Zdjęcia: Dorota Pazdan