ROŚLINY KONTRA SMOG

„Rośliny – kontra smog” – finał akcji

Przypominamy, że nasza szkoła już przed wakacjami brała udział w akcji „Rośliny – kontra smog”, dzięki której otrzymaliśmy część roślin pyłochwytliwych. W listopadzie otrzymaliśmy kolejną partię (znacznie większą) tychże roślin. Było to 80 szt. skrzydłokwiatów i 24 szt. wężownic do rozsadzenia (3 szt. z sadzonki) oraz 4 worki ziemi i doniczki na każdą z sadzonek.

Kolejnym etapem było przesadzenie i rozsadzenie roślin oaz ich dystrybucja do wszystkich sal lekcyjnych. W rozsadzaniu i rozprowadzaniu po szkole pomagała klasa 6a i 5c.

24 listopada do klasy 6a przybyli wolontariusze oraz przedstawiciele Banku HSBC, którzy przedstawili problem smogu  i sposoby walki ze smogiem oraz aktywnie pomagali uczniom w przesadzaniu roślin. Na uwagę zasługuje fakt, że jeden z wolontariuszy był Argentyńczykiem i uczniowie w praktyczny sposób wykorzystywali umiejętność posługiwania się językiem angielskim, ponieważ dyskusja i mini wykład były w tym języku.

Mam nadzieję, że ta akcja uwrażliwi nie tylko uczniów na problem zanieczyszczenia powietrza, ale wiedza, którą zdobyli zostanie przekazana innym.