EKO WYPRAWA ŚLADEM ŻYWNOŚCI

Uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjno – ekologicznym „Eko wyprawa śladem żywności”. Celem projektu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problem marnowania żywności oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i konsumenckich.
Projekt został skonstruowany w myśl zasady nauka przez doświadczenie. W jego ramach uczniowie wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w formie ciekawych warsztatów.
Podczas pierwszych zajęć zatytułowanych „Szanuję nie marnuję” dowiedzieli się co oznacza marnowanie oraz poznali sposoby jak mu zapobiegać.
Podczas warsztatów kulinarnych przygotowali pyszne przekąski, pasty do pieczywa oraz zdrowe smoothie.
Gra terenowa „Nie marnuj jedzenia” była okazją do poznania nowych pomysłów zapobiegania marnowaniu żywności oraz utrwalenia już poznanych.
Podczas wizyty studyjnej w Banku Żywności organizatorki projektu pokazały uczniom jak działają banki, co dzieje się z niesprzedaną żywnością oraz w jaki sposób może ona pomagać innym.
Na zakończenie projektu, wiedząc już co robić, aby nie marnować żywności uczniowie podzielili się swoją wiedzą ze społecznością lokalną – przygotowali inscenizację i pokazali ją młodszym kolegom z klas pierwszych, przeprowadzili lekcję dla przedszkolaków oraz stworzyli plakaty edukacyjne, z którymi mogli zapoznać się starsi uczniowie szkoły.
(Projekt finansowany jest w ramach programu minigrantów ArcelorMittal Poland ,,Działamy lokalnie”)

3b Bank żywności kl23 kl24 kl25 kl26 kl30 Niemarnowanie przedszkolaki