Działaj z imPETem

Logo-imPETOd września 2019 roku w naszej szkole w  klasach młodszych ruszył projekt  „Działaj z imPETem!” – ogólnopolska kampania społeczna, która ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej społeczeństwa z naciskiem na naukę prawidłowej segregacji odpadów i propagowanie recyklingu.

Koordynatorami projektu są p. Marta Majerczak i p. Dorota Pazdan.

W ramach projektu „Działaj z imPETem!” w sali 23 powstał „Kącik ekologiczny”, gdzie systematycznie (i bardzo szybko) wypełniała się Eko-tablica. Pojawiły się tam informacje, ciekawostki i podpowiedzi jak dbać o nasze otoczenie – to bliższe i to dalsze, jak pomóc naszej planecie i jak żyć w zgodzie z naturą. Małe formy przestrzenne z materiałów recyklingowych wg pomysłów dzieci.

Nasza ekspozycja wzięła udział w ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym zorganizowanym przez Rekopol Organizacja

Odzysku Opakowań SA z inicjatywy CocaCola HBC Polska Sp. z o.o., Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters, Pepsi-Cola General Bottlers

Poland Sp. z o.o. oraz  Żywiec Zdrój S.A.

Również ramach projektu „Działaj z imPETem!” zorganizowany został konkurs ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych naszej szkoły.

Każda klasa zapoznała się z materiałami (prezentacje multimedialne, filmiki…) dostarczonymi przez koordynatorów. Następnie wspólnymi siłami stworzyła wielkoformatową pracę plastyczną nt. „Co zrobić, aby na świecie było mniej śmieci?”. Pomysłów było tak wiele, że w niektórych klasach powstało po kilka  plakatów.  Niestety do konkursu mógł być dostarczony tylko jeden – trzeba było wybierać. A wybór łatwy nie był, o czym przekonaliśmy się później wędrując korytarzami szkoły, na których powstała spora galeria pokonkursowa.

A wybierać znów trzeba było. Tym razem trzyosobowy zespół,  reprezentujący klasę  podczas zmagań konkursowych. No i wybrani zostali  ci, którzy wiedzieli najwięcej. Oni to z plakatem pod pachą, 20 lutego 2020 roku, zwarci, gotowi i uśmiechnięci, stawili się w sali PPP .

Łatwo nie mieli. Trzeba było przebrnąć przez łamigłówki, labirynt, krzyżówkę, quizy, układanki, a nawet … samodzielnie coś wymyślić i potem napisać.

Klasowi reprezentanci dzielnie stawili czoła wyzwaniu i udało się! Wszyscy dotarli do szczęśliwego końca. A wtedy…

Oni wrócili do, ściskających przez cały czas kciuki, kolegów w klasach. Ciężki orzech do zgryzienia przypadł zaś w udziale jury konkursowemu! Teamy wykazały się rzeczywiście dużą wiedzę, ale konkurs rządzi się swoimi prawami i zwycięzcy być muszą! I tu przyszła z pomocą królowa nauk, czyli matematyka. Punkty zostały zliczone – trzy razy, i potem jeszcze raz (na wszelki wypadek).

I okazało się, że:

I miejsce zajęła klasa 3C

II miejsce zajęła klasa  2A

III miejsce zajęła klasa  1A

GRATULUJEMY!

Z końcem marca koronawirus nie pozwolił nam chodzić do szkoły i zatrzymał w domu, ale my nie porzuciliśmy naszego projektu. W domach też segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i prąd, wykorzystujemy materiały z recyklingu. No i nadal poszerzamy wiedzę w temacie EKOLOGIA. Więc nasze działania przenieśliśmy w domowe zacisze uczestnicząc w akcji  #wdomuzimPETem.

2020-02-20 działaj z imPetm konkurs 2020-02-20 działaj z imPetm konkurs1 2020-02-20 działaj z imPetm konkurs2 2020-02-20 działaj z imPetm konkurs3 2020-02-20 działaj z imPetm konkurs4 20200220_084517 20200228_095206(1)