ZDROWY ODDECH – WYCIECZKA

Na podsumowanie projektu „Zdrowy oddech – Aktywna edukacja ekologiczna” zostałyśmy zaproszone na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Mimo tego, że pogoda była deszczowa i zbiórka jak w każdą sobotę o 7.30 pod szkołą, po raz ostatni wyruszyłyśmy na zajęcia. W O.P.N. miałyśmy wykład na temat zanieczyszczeń w powietrzu, smogu w Krakowie i sposobom na zminimalizowanie zanieczyszczeń.

Następnie udałyśmy się na zwiedzanie Jaskini Ciemnej z panem przewodnikiem, który opowiadał nam o nietoperzach i jaskini. Zobaczyliśmy nietoperze, które już przygotowywały się do hibernacji. Wędrując do jaskini oglądałyśmy porosty  na drzewach, co oznaczało, że ojcowskie powietrze nie jest koszmarnie zanieczyszczone tlenkami siarki. Z tego, co nam mówiono jest bardziej czyste niż w Krakowie, ale nie było tak zawsze, ze względu na niską emisję z pieców, którymi ogrzewano domy.

Naszą świeżo zdobytą wiedzę przedstawiłyśmy w prezentacji konkursowej. Zachęcamy do jej obejrzenia i poszerzenia wiedzy na ten temat i zmiany pewnych nawyków, np. jazda na rowerze do szkoły zamiast z rodzicami samochodem.

User comments

skala-rekawica