DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

W dniu 21.03.2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki.  Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób
z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Przed wydarzeniem został zawieszony
plakat zachęcający do udziału w akcji „skarpetkowe wyzwanie”. Nasi uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu różnokolorowe skarpetki z dwóch różnych par, które symbolizują niedopasowane chromosomy. W klasach odbyły się zajęcia z wykorzystaniem przygotowanych materiałów i filmów przez organizatorów. Uczniowie wykonali na lekcjach plastyki papierowe skarpetki, które zostały zawieszone na korytarzu szkolnym.

Organizatorzy:

Katarzyna Słabońska, Marcelina Janeba, Joanna Bardo

1 2 3

5 4