DZIEŃ ZIEMI W KL. IV-VI

Dzień Ziemi w klasach IV-VI

Z okazji Dnia Ziemi w tym roku szkolnym zajęliśmy się tematem oleju palmowego. Klasa VIc w ramach projektu realizowanego na lekcjach przyrody przygotowała lekcje na temat zagrożeń związanych z olejem palmowym. Maksym Dziedzic, Emilka Cholawa i Michał Firek z Lilianą Ślęczkowską poprowadzili we wszystkich klasa IV-VI zajęcia na temat oleju palmowego – jego sposobu produkcji, pozytywnych cech surowego oleju palmowego i szkodliwych substancji oleju rafinowanego używanych w żywności przetworzonej, jego wpływu na nasze zdrowie, zagrożeń związanych z wycinką lasów równikowych, oraz z zagrożeniem wyginięciem goryli, które ze względu na wycinanie lasów tropikalnych pod plantacje olejowców, tracą swoje środowisko życia. Uczniowie zajęli się wyszukiwaniem w składach surowcowych, z różnych etykietek produktów żywnościowych, feralnego oleju palmowego, który ukrywał się pod różnymi nazwami. Na koniec każdy sprawdził wiedzę w krótkim teście. Okazało się, że wiedzę posiadamy już sporą, a olej jest w ogromnej większości produktów. Niektóre z klas przygotowywały plakaty na temat oleju palmowego, które rozwieszono na drzwiach sal lekcyjnych na II piętrze.