MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BBIBLIOTEK SZKOLNYCH

„Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece.” „Wszystko ma dobre strony, ale najwięcej dobrych stron ma książka.” W taki oto sposób uczniowie naszej szkoły reklamowali wartość biblioteki oraz książki. Porównywali czytanie do muzyki, niezwykłej przygody, podróży w krainę wyobraźni i magii, a nawet do pięknej kobiety.

Książka rozbudza wyobraźnię, uczy, bawi, jest lekarstwem na monotonię. Jej walory są bezcenne.

Barwne plakaty wykonane różnorodnymi technikami (bo dziecięca kreatywność nie zna granic) przyozdobiły szkolne korytarze, by zwrócić uwagę na to, jak ważne w życiu każdego z nas jest czytanie. Powstawały nie tylko prace plastyczne. Niezwykłą pomysłowością wykazali się uczniowie z klasy 2c, którzy nakręcili krótkie filmiki zachęcające do sięgania po książkę. Mogliśmy je obejrzeć na dużym ekranie w holu szkoły. 2a wykonała projekty w programie PowerPoint, zaś dzieci z 3a prezentowały książki, po które sięgali ich rodzice, gdy byli mali.

Zwieńczeniem działań promujących czytanie było niezwykłe przedstawienie. Uczniowie z 8c pod kierunkiem pani Anety Polczyk wystawili dla swoich kolegów z klas siódmych i ósmych inscenizację „Dziadów cz.II”.

Święto Bibliotek Szkolnych ma również na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań. Zachęcamy więc wszystkich do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.