NASZE CIEKAWE ZAJĘCIA

Uczniowie klasy II c mieli okazję, w tym roku szkolnym, uczestniczyć w cyklu ciekawych zajęć.

W ramach poznawania ciekawych zawodów dzieci spotkały się z babcią jednej z naszych uczennic i dowiedzieli się na czym polega praca rehabilitanta w szpitalu. Spotkanie to było również okazją do przypomnienia o dobrych nawykach żywieniowych. Efektem naszych działań były plakaty promujące zdrowe odżywianie.

Kolejnym gościem klasy II c była mama jednego z uczniów, która przeprowadziła zajęcia związane z wodą. Dzieci dowiedziały się dlaczego woda jest tak ważna dla życia człowieka. Pani Barbara przeprowadziła ciekawe doświadczenia z użyciem wody i uświadomiła dzieciom jakie właściwości ma woda. Uczniowie poznali również skład wielu napojów słodzonych, które jak się okazało nie spełniają norm zdrowia. Na zakończenie wspólnie z naszym Gościem wypiliśmy zdrowe soki zrobione z naturalnych. świeżych owoców.

Trzecim ciekawym prowadzącym była pani Maria, malarka, która gościła nas w swojej Pracowni Malarskiej „Pasja”. Dzieci mogły zobaczyć piękne obrazy namalowane przez artystkę. Pani Maria jest również autorką ciekawych strojów, wspaniałych abażurów oraz malowanych na szkle wazonów. Uczniowie podczas spotkania mogli zobaczyć barwy cieple i zimne oraz  przekonać się jaką pełnią rolę w oddaniu charakteru obrazu.

Ostatnio odwiedziliśmy Komendę Główną Policji w Krakowie. Uczniowie zapoznali się z charakterem pracy oddziału antyterrorystycznego. Dzieci dowiedziały się też na czym polega praca funkcjonariuszy w laboratorium kryminalistyki oraz oddziałów służby drogowej i prewencyjnej. Cała wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

IMG_20170301_101240 IMG_20170411_090506 IMG_20170515_083544 IMG_20170411_082935 IMG_20170306_084041 IMG_20170517_093132