SLAJDOWISKO

Szkolny projekt edukacyjny „Slajdowiska podróżnicze”

Celem projektu jest zapoznanie uczniów z walorami turystycznymi oraz charakterystyką kulturową i przyrodniczą wybranych krajów Świata. W ramach spotkań uczniowie zobaczą fotorelację z podróży na własną rękę, dowiedzą się także w jaki sposób tanio zorganizować taką podróż i jak zmniejszać ryzyko niebezpiecznych sytuacji podczas backpackerskich wyjazdów.

W ramach projektu zaplanowano trzy spotkania odbywające się po lekcjach w ramach kółka geograficznego. Czas trwania spotkania to około 2 godzin. Spotkania skierowane są do klas VII.

• 5 luty 2018 godz. 15:45-18:00 – „Patagonia i Ziemia Ognista cz.1.”
  • 5 marzec 2018 godz. 15:45-18:00 – „Patagonia i Ziemia Ognista cz.2.”
  • kwiecień lub maj 2018 (termin do ustalenia) – temat do wyboru przez uczniów*

Ze względu na nieco obniżony poziom bezpieczeństwa towarzyszący turystyce backpackerskiej* względem klasycznych form turystyki wymagana jest zgoda rodziców na udział zainteresowanego ucznia w spotkaniu.

Zapraszam,

Paweł Młodawski

*backpacking – forma turystyki polegająca na podróżowaniu na własną rękę z niewielkim bagażem, wykorzystując do tego możliwość bezpłatnych/tanich noclegów (namiot „na dziko”, camping, nocleg w gościnie u obcych osób, schronisko, hostel itp.) oraz transport publiczny, autostop czy też przybierając formę wędrówki. Celem podróżującego jest przede wszystkim poznawanie walorów turystycznych i kulturowych odwiedzanego kraju, a także integracja z miejscową ludnością.

**pula możliwych tematów obejmuje m.in.: „Gruzja i Armenia”, „Kazachstan i Kirgistan”, „Ukraina i Krym”, „Autostopem z Krakowa do Kosowa”