TYDZIEŃ DOBREGO SŁOWA

Krakowski Tydzień Dobrego Słowa został pomyślany jako wydarzenie z udziałem uczniów, które ma pokazać, że szkoła może być wypełniona pozytywnym przekazem i wzajemnym szacunkiem. To inicjatywa, która ma pomóc nam widzieć i odbierać świat lepszym i piękniejszym. Akcja została przyjęta w naszej szkole z wielkim entuzjazmem. Zaprosiliśmy nauczycieli i uczniów do działania. Rezultaty tych działań przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu pt. „Szacunek i uczciwość”. Dzieci zaangażowały się w akcję poprzez rozwiązywanie krzyżówki, śpiewanie piosenek czy wspólny taniec. Powodzeniem cieszył się też szczególny rodzaj powitania przed lekcjami – uczniowie sami decydowali, jak danego dnia przywitają się ze swoją wychowawczynią, w czym pomagały specjalnie przygotowane znaki przed salą lekcyjną.

W klasach IV-VIII zostały przeprowadzone zajęcia „Bitwa o pomarańczę” mające na celu zrozumienie przez uczniów konieczności porozumiewania się w sytuacjach konfliktowych oraz wzbudzenie refleksji nad strategiami rozwiązywania konfliktów. Dodatkowo uczniowie klas trzecich sprawili sobie niezwykłą radość bawiąc się w wachlarz komplementów – każdy otrzymał od każdego miłe słowo, a uczniowie klas ósmych dowiedzieli się jak dobrym słowem można zapobiegać nękaniu.

W akcję aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski. Jego członkowie przygotowali szereg plakatów – ogłoszeń z tak zwanymi „zrywkami”, z których uczniowie i nauczyciele mogli zerwać hasło z pozytywnym przekazem. Została też uruchomiona „tablica pozytywnej energii”, na którą można było przypiąć karteczkę z miłym powitaniem, sentencją i każdym innym dobrym słowem.

Tydzień Dobrego Słowa zakończyliśmy sukcesem, aby jednak był to sukces pełny, nie możemy przestawać działać i nieustannie musimy stać na straży DOBREGO SŁOWA.

20190206_121804