EKO LABIRYNT – GRA TERENOWA

W dniu 10.10.2019 na terenie naszej szkoły odbyła się gra terenowa „Eko Labirynt” .

Zespół uczniów: Karolina Tomeczko, Klaudia Zelek, Kinga Śmigielska, Wiktoria Suder  Adam Szancer wraz z Panią Katarzyną Słabońska przygotowali scenariusz gry terenowej ,
w której wzięło udział 60 uczniów po 5 uczniów z klas: 5a, 5b, 5c, 5d, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c, 8a oraz 8b.

Cel gry:

– wdrażanie do segregacji odpadów

– kształtowanie poczucia odpowiedzialności za czystość naszej planety

–  kształtowanie umiejętności: praca w zespole – podział zadań pomiędzy członków zespołu,  analiza i właściwe zastosowanie zdobytych informacji

Na uczestników gry czekała 1,5 godzinna trasa pełna wyzwań ekologicznych, takich jak:

– quiz,

– segregowanie śmieci,

– budowanie domowego kompostownika,

– ekologiczna matematyka,

– krzyżówka,

– sztafeta

Podczas gry uczestnicy zbierali punkty za wykonanie zadań  oraz za osiągnięty czas, w jakim wykażą się wiedzą i sprawnością w prezentowaniu postaw ekologicznych.

Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania. Bardzo pomogła współpraca pomiędzy osobami w drużynach oraz zaangażowanie wszystkich uczniów w zespole. Dziękujemy za udział oraz wytrwałość uczestników.

Scenariusz gry terenowej „Eko – labirynt” został wysłany na konkurs związany  z tematyką ekologiczną. Zajęliśmy I miejsce w konkursie na najlepszy scenariusz gry terenowej „Eko – labirynt”.

eko gra1 eko gra2 ekogra3 ekogra4 ekogra5 ekogra6