WYCIECZKA DO WYGIEŁZOWA

W dniu 14 czerwca odwiedziliśmy piękny Skansen w Wygiełzowie.  Mogliśmy zobaczyć jak mieszkali dawno temu ludzie biedni i bogaci. Widzieliśmy także szkołę, która nie wyglądała tak jak obecnie. Była dużo mniejsza i uczyło się w niej mniej dzieci, składała się z jednego pomieszczenia. Zwiedzaliśmy również drewniany, zabytkowy Kościół, w którym między innymi  interesująca była rzeźba Pana Jezusa.

Widzieliśmy również dom, a raczej Muzeum, w którym mieszkali kiedyś bardzo bogaci ludzie. Zwiedziliśmy wszystkie jego pomieszczenia, w których było wiele ciekawych eksponatów.

Braliśmy udział  w warsztatach i mogliśmy zobaczyć jak powstają włókna lniane i olej lniany. Były one bardzo ciekawe, ponieważ mogliśmy sami zrobić włókna lniane.

Był czas również na zabawę, kupno pamiątek oraz krótki odpoczynek.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Bardzo wiele się na niej dowiedzieliśmy.

Philipp Sternahl, klasa IIC

?